İYİ KÖTÜ ÇİRKİN

Sergio Leone bu kovboy filmini çektiğinde, henüz 3 yaşındaydım. Gel gör ki; Clint Eastwood, Lee Van Cleef ve Eli Wallach'ın başrolünü oynadığı İyi, Kötü, Çirkin -benim de hissettiğim gibi- her daim genç. İşte haftanın iyi, kötü ve çirkinleri.

01.Ekim.2020
İYİ KÖTÜ ÇİRKİN

GOZ_ONUNDEKILER_3 

Ozan Tufan derbi sonrasında Teknik Direktörü Erol Bulut'tan özel teşekkür alacak kadar başarılı bir futbol ortaya koydu.

Futbol hatalar oyunu. Ne var ki; Domagoj Vida'nın hatalaraı farklı mağlubiyete ve omuzlanacak fazla yüklere sebep oldu.

Sorloth gibi bir golcü sonrası onun bıraktığı yerden devam edecek bir golcü bulmak hayli zor. Afobe en azından harika başladı.

HAFTANIN_KAHRAMANLARI_3

BU HAFTANIN KÜRSÜSÜNDE KALECİLER VAR... ALTAY BAYINDIR (FENERBAHÇE) : KALESİNDE 'SÜPERMEN' GİBİYDİ... İBRAHİM SEHİÇ (KONYASPOR) : GÖLGEDE KALAN KRİTİK KURTARIŞLAR JOSE MARAFONA (ALANYASPOR) : SON DAKİKADA TUNAY TORUN'UN KARŞI KARŞIYA KALDIĞI POZİSYONDA GOLÜ KURTARMAKLA KALMADI PUANA DOKUNUŞ YAPTI.

HAFTANIN_ASISTI_3

Ceza sahasına girdi, hafif çaprazdaydı. Önü kapandı, baskı arttı, kendini yerde buldu. Marcio Mossoro yere düşerken gözleri radar gibi çalışıyordu. Baktı ve Ideye'yi gördü. Yerdeydi ve aradan topu geçirmek isterdi. Mossoro işte öyle bir gol pası attı...

HAFTANIN_GOLU_3

Her futbolseverin gole bir bakış penceresi var. Bu hafta maçları izlerken, bir gole diğerlerinden daha farklı (fazla) tepki verdim. O golü Alayyaspor'lu Mustafa Pektemek attı. Yaylandı, havadayken voleyi yapıştırdı. Benim için haftanın golüydü.

HAFTANIN_TAKIMI_3_1

Erzurumspor ne kadar önemli olduğu zamanla daha iyi anlaşılacak Kayserispor deplasmanında kazandı... Fatih Karagümrük, son şampiyon Başakşehir karşısında kritik bir galibiyet alıp liderliğe oturdu. Ama bana göre Haftanın Takımı, Beşiktaş gibi bir rakibi farklı şekilde mağlup eden Konyaspor'du.

HAFTANIN_KADROSU_3

Haftanın kadrosunu yaparken kendimi Milli takım seçicisi gibi hissediyorum. Benim kadro 4-2-3-1 sistemni üzerinden yapılıyor. Mümkün olduğunca bu formatı bozmamaya gayret ediyorum.

HAFTANIN_FUTBOLCUSU_3

Artem Kravets oyuna girdiğinde (Dk.50) Konyaspor maçı 1-0 önde götürüyordu... Fark 4'e yükselirken skora (biri penaltıdan) 2 gol, 1 de asist katkısı yaptı. Haftanın Futbolcusu seçimim Konyasporlu Artem Kravets oldu.

HAFTANIN_TARTISMASI_3


HEP KONUŞULUR, ANLATILIR AMA FUTBOL AİLESİNDEN KİMSE DİLE GETİRMEDİĞİ İÇİN "İDDİA" BOYUTUNDA KALIRDI.
GAZİANTEP TEKNİK DİREKTÖRÜ MARİUS SUMUDICA "GEÇEN HAFTA BİR OYUNCU ÖNERİLDİ. TÜRKİYE'DEN İKİ MENAJER BENİ ARADI. BİR FUTBOLCUYU KABUL ETMEM İÇİN MENAJERLER BANA 50 BİN EURO TEKLİF ETTİ." SÖZLERİYE ORTALIĞI KARIŞTIRDI.
ŞİMDİ NE OLACAK? NE OLACAĞI KONUSUNDA, FUTBOL FEDERASYONU VE İŞİNİ KURALLARA UYGUN YAPAN MENEJERLERİN YAKLAŞIMI BELİRLEYİCİ OLACAK.
1- BU SUÇLAMA ÇOK AĞIR, YALANSA MENAJERLER AYAĞA KALKMALI.
2- FUTBOL FEDERASYONU'NUN KESİNLİKLE DEVREYE GİRMESİ GEREKİYOR.
BU ARADA, GAZİANTEP KULÜBÜ SUMUDICA'YA TEPKİ GÖSTERİP "NEDEN ÖNCE BİZE GELMEDİN. İDDİALARINI ARAŞTIRIR, YASAL YOLLARA GİDERDİK." AÇIKLAMASINI YAPTI.
3- GAZİANTEP KULÜBÜ'NÜN BU HUKUKİ HAKKI ORTADAN KALKMIŞ DEĞİL.