ÖNCE TABELA SONRA OYUN

Belhanda'nın gerek bu oyuna gerekse lige yaptığı hızlı girişi tek başına bir taşıyıcı kolon olmayı bırakıp, binayı oluşturacak malzemelerin arasına katılmış olmasıyla ilişkilendiriyorum.

25.Eylül.2020

Futbol sahasında iyi oyuna rağmen sonucun bir türlü gelmediği yahut tam tersi olarak, skor tabelasında galip gelindiği halde oynanan topun çok da iç açıcı olmadığı senaryolarıyla sık sık karşılaşılır.
Galatasaray’ın kazandığı Avrupa Ligi mücadelesini bu durumlar arasında “skoru kazanmak” kefesine koymak daha doğru bir tercih olur sanıyorum.
Hajduk Split’le oynayacakları maça Neftçi Bakü mücadelesine oranla çok daha geniş rotasyonla çıkan Sarı-Kırmızılı ekip özellikle maçın ilk yarısında hücumda 'nane molla' bir görüntü çizse de bu tür turnuva maçlarında futbol perileri kulağınıza şöyle fısıldar...
“Tabela güzel oyundan önce gelir.”
Tabi bu durum biraz da 12. adamlar meselesinden.

Yedek kulübesinde Galatasaray’ın lige giriş yaptığı futbol planını doğru olarak oynayabilecek pek az isim var.
İlk 45’te Diagne, Babel ve Feghouli’nin etkisizliği Galatasaray hücum aklını felç eden noktayken, Belhanda’nın oyuna girişiyle birlikte merkez-hücum bağlantısına yön vermesi ve üzerine galibiyetin kapısını açan golü atması maçın boyut değiştirme hamlesi hiç şüphesiz.
Gerek bu oyuna gerekse lige yaptığı hızlı girişi tek başına bir taşıyıcı kolon olmayı bırakıp, binayı oluşturacak malzemelerin arasına katılmış olmasıyla ilişkilendiriyorum.
Futbolcunun “İyi performansı” her şeyden önce doğru rol + uyum formülünden geçiyor ve başta Belhanda ve Taylan Antalyalı olmak üzere Galatasaray’daki pek çok oyuncu bu yönden sezona başarılı bir giriş yapmış durumda.
Gelişme ve sonuç hakkında konuşmak içinse henüz erken. Takımın yolu uzun, yolculuğun başlangıcında aşılması gereken büyük kaya çok.
Önce bir derbi oynayacaklar hemen ardından Perşembe günü Rangers’tan aşağı çalınacak davullar.