Rizespor kalecisi Gökhan Akkan, ilk yarıda Caner'in penaltısını ve Deniz Türüç'ün gollük vuruşunu kurardı. Fenerbahçe kazanarak başlamayı başardı

11.Eylül.2020
Rizespor kalecisi Gökhan Akkan, ilk yarıda Caner'in penaltısını ve Deniz Türüç'ün gollük vuruşunu kurardı. Fenerbahçe kazanarak başlamayı başardı


ÖZKAN ÖZTÜRK
Bu sezon anlatacağımız tüm maçları, 1 ay önce kaybettiğimiz mesai arkadaşımız Emre Gönlüşen'e adayacağız. Seni unutmayacağız kardeşim.

ERMAN ÖZGÜR
Erol Bulut, Frey iyi oynar gol yaparsa futbol dahisi, kötü oynarsa kendisi adına Fenerbahçe için "yeterli mi değil mi?" tartışmalarının önünü erken açmış olacak. Haydi hayırlı olsun.

SEMİH DURASI
Geçen sezon Beşiktaş ile birlikte en fazla sol bölgeden hücum eden takımdı Fenerbahçe. Bugün yine sol kanatta Ferdi'nin yaratıcılığı ve Caner'in ceza sahası besleyiciliği üretimde ana odak. Thiam'ın ceza sahasına yapacağı çapraz koşular, Frey'in açacağı alanlar kıymetli olacak.

BENCE : Yenilenen Fenerbahçe'den beklenti büyüktü. Benim için Frey tercihi sürpriz oldu. Erol Bulut onu tercih ettiyse mutlaka bir planı vardı. Tutarsa ne ala... Tutmazsa gereksiz risk almış olarak değerlendirilecek.
"Koşacak, savunmanın dengesini bozacak, arkadaşlarına gol yolları açacak."
Kağıt üzerindeki düşünce buydu. Fakat düne kadar Frey istenmeyen adamdı. Yoksa beklenen o saldırganlığını geldiği zamanlarda söyleyenler arasındayım. Öne çıkaramadı o özelliğini bir türlü.
Ayrca; Frey umduğumdam çok daha faydalı başladı. Kadere bakın ki 'net' gollük paslarını önce Thiam kaçırdı, sonra Deniz'in vuruşunu Gökhan çıkardı (Müthiş kurtarıştı)...

YİĞİT YILMAZ
Çimler uzun mu? Ya bu stadın yetkilisinin stadı maçlara hazır hale getirmek dışında ne işi var? Gerçekten Türkiye acayip bir ülke ya!

TANER KARAMAN

Kariyeri boyunca attığı 11 penaltının 9'unu gole çeviren Deniz Türüç varken, kariyeri boyunca bu maça kadar 1 penaltı kullanmış olan Caner Erkin'e penaltı attırmak büyük bir hata oldu.

BENCE: Taner'in verdiği bilgi önemli. Ancak ben Caner'in kaçırmasındansa, Gökhan Akkan'ın kurtarışını ön plana çıkarmayı daha değerli buluyorum. kaldı ki, Gökhan Akkan ve Altay Bayındır ilk 45 dakikanın başrolünde oynadılar.

ALDEBARAN
İlk yarının en iyileri Altay, Frey ve Zanka. Kötüsü Deniz Türüç. Arada ortaya çıksa da Thiam da aksıyor. Gökhan Gönül idare ediyor. Gerisi standart.

RIDVAN DİLMEN
 Fenerbahçe'de şu an oynayan takımdan minimum 7 oyuncuyla yolları ayırsanız, kimse "Neden gittiler?" demez.

MR. ORKUN
Tolga Cigerci'ye verilen şansı keşke Oğuz Kaan'a versek. Geri pas atcaksa o atsın ortada koşcaksa o koşsun. Hata yapacaksa o yapsın. En azından potansiyeli belki çıkar da para kazandırır.

OĞUZHAN OĞUZ
Top Zanka'ya her geldiğinde Tolga'yı 1 adım gerisinde beklerken görmek çok şey anlatıyor aslında. Top kaybında ne yaparım diye düşünerek topu alan takım top kaybeder, yazılı olmayan kanun.

ALİ CANSUN
Fenerbahçe bu kadar adam alıp nasıl yine Tolga’ya kaldı?

BENCE: Tolga için anlaşılabilir bir gerekçe vardı. Geçen sezon iyi maçlarına tanıklık etmiştik. Buna karşılık orada da Milli maçın iyilerinden Ozan Tufan beklentim vardı.


OKAY KARACAN
Skoda'yı çok beğeniyorum. Pavel Kuka vardı çek golcü onun kopyası. Bu arada Baiano ile Boldrin de çok iyi oyuncular. Rize bu sezon iş yapar.

ONUR TUĞRUL
Rizespor, Fenerbahçe’nin kanatlardaki zaafiyetinin üstüne oynuyor. Özellikle ikinci yarı başında neredeyse her girişim tehlikeye dönüştü. Çözüm üretilemedi. Gol geldi.

GÜVEN GÜLEŞÇE
İlk maç henüz çok erken ama, beklerin çıkıp orta yapması haricinde ilerde atak organizasyonu neredeyse hiç yok.

BENCE: Gökhan Akkan o kadar iyi oynadı ki; Fenerbahçe maçı koparıp istediği rüzgarı arkasına alamadı. Ancak; Rizespor'un önde olduğu dakikalarda kendi adıma, Fenerbahçe'nin maça hala ortak olduğunu düşünüyordum. Nitekim Caner - Gökhan ortaklığı beraberliği getirdi.

SENAD OK
Şu pozisyon bile Caner - Gökhan transferinin ne kadar doğru ve önemli olduğu ortaya koyuyor.

HÜSEYİN ÖZKÖK
Gol çizgisi teknolojisi eksikliği bir gün federasyonun başına büyük bir dert açacak ama bakalım ne zaman?

ORHAN ULUCA
Sosa'nın -muadillerine göre- algılayabildiği basit bir gerçek var.
İki stoperin açılmasıyla merkeze gelip top almıyor zira bu şekilde markajcısı da peşinden geliyor. Sağ ya da sol bek bölgesine gidip "demarke" vaziyette oyun kuruyor.
Tamam çok basit ama bunu uygulamayan var.

BENCE: Fenerbahçe belki beklendiği kadar etkili oynamıyordu ama kazanmaya daha yakın olduğu görüntüsünü veriyordu. Değişiklikler de aksiyonu canlı tuttu.
Şunu söylemeden geçmeyeceğim. Fenerbahçe'nin kazandığı ikinci penaltı için Fenerbahçe'ye gönül verenlerin çoğu "Net penaltı" yorumu yapmışlar... Görüşleridir sözüm yok ama objektif gözle izleyen biri olarak, penaltı olabilir belki ama asla "Net" diyemem...