SONUÇ ÖNEMSİZ, OYUNU MASAYA YATIRMALIYIZ

Macaristan maçına oranla daha derli topluyduk. Ne var ki, Sırbistan karşısında da ofansif üretkenlik konusunda sınıfı geçemedik.

06.Eylül.2020
SONUÇ ÖNEMSİZ, OYUNU MASAYA YATIRMALIYIZ

 Twitter, doğru kullanıldığında bilgi deposu.

SIrbistan - Türkiye maçını ekran kadar, sosyal medyadan takip ettim. İşte; benim ekranımdan akan yorumlar...

TANSU GÜRSEL
Orkun Kökçü sanki ilk maçı değilmişçesine rahat. Sorumluluk da alıyor. Şu dakikaya kadarki görüntüsüyle sevdim ben bu çocuğu...

İSMAİL ÖZTÜRK
Orkun Kökçü büyük kazanım. Oyun zekası, boş koşuları, pozisyon bilgisi, tekniği, duran toplardaki ortaları yerinde. Fiziksel güç ve tecrübeyle 'lider oyuncu' olabilir!

BENCE: Orkun Kökçü'yü Milli takımımıza kazandıran her kim varsa tebrik ederim. Maça da iyi başladı. Geçen dakikalar belki başlangıçtaki parıltısını alsa da, Orkun Kökçü 11'in değişmezi olabilecek potansiyele sahip.


OĞUZHAN OĞUZ
Savunma arkası koşu tehdidi olan bir oyuncu dahi savunma çizgisini tedirgin eder, zaman zaman 5 metre geri çektirir. O da ilk top kontrolü iyi, çabuk düşünüp topu çabuk ve net çıkarabilen oyunculara kolaylık sağlar. Son cümlemdeki oyunculardan bizde çok var ama koşucu pek yok.

BARIŞ GERÇEKER
Bu ön taraf formasyonunda Enes Ünal tek olmaz. Şu 4-2-3-1 illetinden kurtulmamız lazım millet olarak, bezdim.

MEHMET TOYGAR
Enes Ünal yurt içine transfer olsun; bırak milli takımı, milli takım kampını ziyaret edemez.
Bu kadar alakasız 11’lerle ne kazanmayı amaçlıyoruz?
İdeal takımla oynayıp, turnuvaya hazırlanmak gerekiyor.
Şimdiki görüntü boşa zaman kaybı.
Kazanma alışkanlığını kaybetmemek lâzım.

DETAYLAR ÜZERİNE
Enes'in kanatları beslemeye çalışan rolü ve aktifleştirme çabası, ceza sahasına koşu atan oyuncu sayısı azlığı ve genel hareketliliğin azlığıyla bindirmeler üretim için odaklandığımız nokta oldu, odak orta olunca ve profiller uymayınca haliyle gol bulmayı başaramadık.

BENCE: Macaristan maçına oranla daha derli toplu olduğumuzu söyleyebilirim. Ne var ki, ofansif görüntümüzün karnesi                -deplasmanda olsak dahi- iyi değildi. Üstelik Sırbistan 10 kişi kaldıktan sonra oyun kontrolünde zorlayan bir rakip yoktu karşımızda...

UZAY GÖKERMAN
İki takım da birbirine çok denk mücadele ediyor; Milli Takımımız daha defansif bir kurguyla sahada sağlam durmaya çalışırken; savunmadan itibaren pas ağı da hem doğru hem isabetli çalışıyor. Ama her zamanki gibi hücuma dair ne yapacağımızla ilgili bir planımız görünmüyor.

UĞUR KARAKULLUKÇU
Yakın tarihin açık ara en sevilen Milli Takım'ına sahip olabiliriz ama bu 3 devreden gördüğüm şu, formunun zirvesinde bir Cengiz Ünder olmazsa Euro 2021'de hayal ettiğimiz yerlerin çok uzağında kalırız. Bunu değiştirebilecek tek oyuncu da şu an takımda olmayan Abdülkadir Ömür.

SELİM PAYALAN
Ozan Tufan’ı izliyorum da Fenerbahçe’de yapılan transferler sonrası Gustavo-MHY-Sosa yazılmasının haksızlık olduğunu düşünüyorum. Kolay kolay forma yarışında geriye düşmez Ozan Tufan.

TOLGA KURU
Burak YılmazSırbistan maçında Enes ÜnalMacaristan maçında kullansak daha iyi olurdu sanki...

BENCE: Doğru, koronavirüs gölgesinde motivasyon da konsantrasyon da kolay değil. Kaldı ki, bu sezonun hazırlıklarına 'yarım yamalak' desek kimse itiraz etmez. Buna karşılık sorgulamamız gereken sorular şunlar:

1- Neden yavaş oynuyoruz?
2- Ofansif anlamda neden gelişemiyoruz?
3- Neden bu kadar pas hatası yapıyoruz?
4- Neden alışılagelmiş oyun sitemleri dışında kendi modelimizi oluşturamıyoruz?