Sabri Ugan, Sakarya’da doğdu ve ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini ise İskenderun Demir Çelik Lisesi'nde tamamladı. Lise eğitimini bitirdikten sonra üniversiteye gitme kararı alarak 1980 yılında zamanın adıyla Bolu Sevk ve İdarecilik Yüksek Okulu'nu kazandı. 1984 yılında da bu bölümden mezun oldu.

Okuduğu bölümden farklı olarak 1985 yılında gazetecilik mesleğine atıldı. İlk iş tecrübesinde Sakarya Gazetesi’nde muhabir olarak görev aldı. 1991 yılına kadar alanında yükselerek spor müdürü kademesinde çalıştı. Sevgi Devrialemi, Düş Tatili, Cadı Kazanı gibi programları hazırlayıp sundu. İlk maç anlatımını da Sakarya’da gazetede çalışırken, Sakaryaspor’un maçını anlatarak gerçekleştirdi.

Sakarya’da gerçekleştirdiği işler sonucunda isminden söz ettirmeye başlayan Ugan, 1994 Kasım ayında İstanbul Kanal 6′da editör olarak başladı. Editörlüğünün ardından spikerlik alanında çalıştı. 2 yıl boyunca Kanal 6’da çalıştıktan sonra 1996 yılında Star TV’ye transfer oldu.

Star TV’ye geçmesi ile beraber kariyerinde zirveye ulaşan Ugan, bu süre içerisinde Süper Lig, Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi'nde Türk takımlarının çok önemli maçlarını anlattı. Herkes tarafından zevkle dinlenildi.

Futbolun yanı sıra sporun diğer dallarında da spikerlik yapan Sabri Ugan, aynı zamanda "Arda Turan Aslan Yürekli Kaptan" adını taşıyan, yayımlanmış bir kitap yazmıştır.

E-Posta: info@sabriugan.com.tr